Ether Saga

Ether Saga Online


#1 2009-07-05 23:44:06

alwein

Newbie

Zarejestrowany: 2009-07-05
Posty: 2
Punktów :   

Mystic

Mystic to klasa ala cleric/healer znana z innych mmo typowy suporter z pozadnym healem.
1.Ogólna charakterystyka postaci
2. Build
3.Birthday skils
4. Pety
5.czemu mystic(porady jak grac)


1.Mystic obok conjurera to postac magiczna noszaca lekie pancerze posiadajaca jedne z najslabszych skili w grze jesli chodzi o dmg. Mystic posiada kilka fajnych buifkow(poki co spora czesc jest guzik warta poki nie wprowadza UP-ow). Klasa ta jst idealna do gry solowej jak i party, jest podstawa na kazdy ciezszy dungeon
jak równierz jest swietnym solo dungeon farmerem.
2. Podstawowe afinity mystica do unda i kazdy inny build opeira sie tylkko na systemie unda+2 afinity
unda+pyra-dmg deal/healer build bardzo typowy build(sam go używam). 3 int z pyry daje zawsze nieco wiecej dmg ale moim zdaniem powyzej 60 lv ten build nie jest juz tak dobry(int z broni znacznie przeywyzsza te z pyry
oraz common ethyry pyra sa beznadziejne)
unda+widu-build pvp dajacy zawsze troche resilence.Duzym plusem tego buildu sa common ethnyry(widu chyba sa najlepsze w grze-maja ladny dmg i szybkie casty).
unda+erda-build pve ktory dzieki extra def pozwala latwiej expic uzywajac aoe jak rownierz każde 5 afinity daje nam 1 punk celności.

Najbardziej polecam 3 build dla kogos kto zaczyna przygode z eso.
3.Birth day skile kazdy maaj odrobine rozumu dobierze sam ja podam tylko przykłady
9/21 Shenzu
Lv10: leczy 30% hp
Lv30: odnawia 30% mp
Lv50: resistance + 30

2/16 Yoah
Lv10: unda +10 affinity
Lv30: leczyt 30% hp
Lv50: odnawia hp celu  (5% castera co 2 sec przez 11 secs)

3/18 Renzu
Lv10: status silence przez 3 sec
Lv30: leczy 30% hp
Lv50: ondawia 30% mp

4. Mystic w zależności od sytuacji używa 2 zestawów petów
fierce+ bright
lub fierce+ cautions

Fierce pety-musza posiadac jak nalepsy hp growth oraz unda fuse bonus(polecam beastskin pety
spora ich cześc daje unda+ acuracy/resilence).Oczywiscie mozna zakupi inny typ petów(np fiesty whelp)
czym wiekszy growth i rank tym lepiej.
bright pet-jedyne co tutaj nas obchodzi to zywotnośc peta-heal/bufki tych petów nie zależa od ich int.
cautions-pety służące jak 2 dmg dealer przydatne na mapce jak i czasem na bosach.Podstawowa cecha tych petów na która trzeba zwrócić uwagę jest ich int growth.
5.Mystic w eso spelnia 2 role:
-healer w dungach
-kiter(solo lub team)

Jako healer po prostu bufamy reszte grupy i leczymy podczas gdy reszta zabija mobki(uzywamy bright peta).
Ta technka ma jednak wade gdyz wymga kilku healerów oraz zaufania ze reszta nie oskubie nas z dropów.
Jako kiter bijemy mobki z dystansu mozliwie tak aby nas nie uderzaly(wymaga to niestety mounta+ fierce peta na fuse ale bez mounta tez udaje sie kite"ing 3-4 mobków systemem "Benny Hilla")
Solujac dungi możemy uniezależnic sie od od czekania na teamy oraz miec pewnośc zarobku.

W normalnym grindzie bijemy mobki pojedynczo lub uzywaja lotus typhon aoe(bijac 1 vs1 obowiazkowo cautions pet).Także i tu mozna uzywac techniki kite'ingu(czesto nie wiem czemu prez polakow nazywanej struganiem).Grind aoe zawsze pozwala wykonac questy szybciej ale niesie ze sobą ryzyko laga i 5% w "plecy" kolokwialnie to ujmując.

Podsumowanie:
Mystic to fajan klasa zarówno dla początkującego jak u gracza obeznanego z eso nie cierpiaca bardzo na bak kasy z racji możliwości farmienia oraz zawsze chetnie brana na wszelkie polowania.
Niestety mystic aby mog spelniac role healera w team dobrze wymaga dobrych broni oraz int socketów
wiec spora cześc kasy ktora zarobimy utopimy w eq które akuratnie nosimy.

PS z racji pozniej pory nie mam sily poprawiac błedów obiecuje ulepszyc poradnik jak znajde chwile czasu.

Ostatnio edytowany przez alwein (2009-07-06 20:31:56)

Offline

 

#2 2009-07-06 10:50:51

totojad

Lamka

Zarejestrowany: 2009-07-02
Posty: 28
Punktów :   

Re: Mystic

mnie sie podoba :] fajnie by było jakbyś jeszcze na inne postacie zrobił poradnik.

Offline

 

#3 2011-10-06 02:06:45

Ren

Newbie

Zarejestrowany: 2011-10-04
Posty: 2
Punktów :   

Re: Mystic

Dobry poradnik, mam tylko problem co to jest und/pyr ?? Szukalem na innych forach ciagle to sie powtarza ale nie mam pojecia co to jest wiec moze by ktos wyjasnil, bylbym wdzieczny.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plfiltr biologiczny Farmienie golda w World of Warcraft poloniakrakowknights